ANASAYFA

KÖY FOTOĞRAFLARI

HALK FOTOĞRAFLARI

YÖRESEL YEMEKLER

YÖRESEL OYUNLAR

KÖY HAKKINDA BİLGİ

TELEFON LİSTESİ

MUHTARLIK

VEFAT EDENLER

ŞEHİT VE GAZİLER

HAZIRLAYANLAR

KAMU GÖREVLİLERİ

YARARLI LİNKLER

ÇOCUK OYUNLARI

ÇANAKKALE

ANKARA

ELMADAĞ

E-MAİL

YENİ ZİYARETÇİ DEFTERİ

ESKİ YAZILAN MESAJLAR

SİZDEN GELENLER

 

 

KUŞÇUALİ KÖYÜ WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN

            

HACI İBRAHİM VE MUKADDES OĞLU, 1986 DOĞUMLU, BİNGÖL' ÜN GENÇ İLÇESİ SAĞGÖZE KIRSALINDA BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DÖŞEDİĞİ MAYININ PATLAMASI SONUCU 9.12.2006 TARİHİNDE  MİRAÇ YILDIRIM ŞEHİT OLMUŞTUR.

 

                               

                               

“Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Aksine onlar diri olup Rableri katında rızıklandırılmaktadırlar. Allah’ın lütfundan kendilerine vermiş olduklarıyla sevinç içindedirler ve arkalarından henüz onlara kavuşmamış olanları, kendilerine bir korku olmayacağı ve üzülmeyecekleri üzere müjdelerler.” (Ali İmran, 3/169-170)

* “... Şüphesiz hicret edenlerin, yurtlarından çıkarılanların, benim yolumda kendilerine eziyet edilenlerin, çarpışanların ve öldürülenlerin kötülüklerini örtecek ve kendilerini altından ırmaklar akan cennetlere sokacağım. Bu Allah katından bir karşılıktır. Karşılığın en güzel olanı Allah katındadır.” (Ali İmran, 3/195)

* “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Aksine onlar diridirler ancak siz fark edemiyorsunuz.”         (Bakara, 2/154)

 

 

 

 

 
 
     
 

KUŞÇUALİ KÖYÜNE ŞEHİT MİRAÇ YILDIRIM ANISINA ÇEŞME YAPTIRILDI

                  Bingöl'ün Genç ilçesi Sağgöze kırsalında bölücü terör örgütünün yola döşediği mayının patlaması sonucu 2006 yılı Aralık ayında Şehit olan Jan. Kom. Çvş. Miraç Yıldırım anısına ailesi tarafından Köy girişine çeşme yaptırıldı. Çeşmenin açılışına Elmadağ Kaymakamı Osman Kaymak, Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Elmadağ Kaymakamı Osman Kaymak açılışta yaptığı konuşmada, “Terör örgütü tarafından şehit edilen Miraç kardeşimizin anısına yapılan bu çeşmenin açılması için bulunduğumuz bu ortamda ne yazık ki 13 vatan evladımızın daha şehit edildiği haberi ile yüreklerimize kor düştü, ama bu gibi hain saldırılar bizleri yıldıramaz dedi. Kaymak teröristlerin bu gibi kalleşçe saldırıları karşısında bizlerin her zaman birlik içinde olması gerekiyor, idrak edeceğimiz kadir gecesi dolayısı ile Allah’tan bu belanın def edilmesi için dua etmemiz gerekiyor, onlar orda vatan, namus, bayrak için canlarını veriyor, Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına sabır diliyorum” dedi. İlçe müftüsü tarafından yapılan duaların ve kesilen kurbanın ardından Şehit asker adına yapılan çeşmenin açılışı yapıldı.Daha sonra misafirler için hazırlanan iftar yemeği konuklara ikram edildi.